HAKKIMIZDA

Ofis “Tansu Acimert Mimarlik ve Danismanlik Bürosu” olarak 2005 yilinda Istanbul’da kuruldu. 2005 yilindan günümüze kadar çesitli ölçeklerde mimari, iç mekan, endüstriyel tasarim konularinda çalismakta ve danismanlik hizmetleri vermektedir.

2002 yilindan beri Tansu Acimert’in havaalanlari planlamasi, terminal tasarimi konularinda yaptigi akademik çalismalarla beraber, Cidde ve Paris’te bulundugu sure içerisinde Kral Abdülaziz Havaalani Yenileme Projesi için yaptigi tasarim danismanligi hizmetleri sayesinde kazandigi deneyimlerle havaalanlari terminal planlamasinda uzmanlasmistir. Ofis, havaalanlari, iskeleler ve kent ulasim sistemleri üzerinde çalisan, disiplinler arasi bir arastirma labaratuari niteligindedir.

 

Tansu ACIMERT

Kurucu, Yüksek Mimar

Samsun’da dogmustur. Mimar ve tasarimci olan Tansu ACIMERT ulasim yapilari, kent ulasim sistemleri üzerine arastirmalar yapmaktadir.

2000 yilinda Yildiz Teknik Üniversitesi Mimarlik Fakültesi’nde lisans, 2003 yilinda Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlik Fakültesi’nde “Çagdas Havaalani, Terminal Planlamasinda Akis olgusu, Plan Tipleri, Tip Seçimi ve Kriterleri” teziyle yüksek lisans egitimini tamamlamistir. Halen Yildiz Teknik Üniversitesi Mimarlik Fakültesi’nde doktora tezi çalismalarina devam etmektedir.

2000 – 2004 yillari arasinda Dogan Tekeli – Sami Sisa Mimarlik Bürosu’nda ofis, alisveris merkezi, havaalani, fabrika, konut gibi çesitli konularda çalismistir.

2007 – 2010 yillari arasinda Suudi Arabistan Savunma ve Havacilik Bakanligi’na bagli, Sivil Havacilik Otoritesi’ne, Cidde Kral Abdülaziz Uluslararasi Havaalani yenileme projesi kapsaminda Cidde ve Paris’te mimari tasarim danismani olarak çalismistir.

2003 yilinda “Sinan’a Saygi” ulusal yarismasini kazanmistir.

Halen Bahçesehir Üniversitesi’nde yari zamanli ögretim görevlisi olarak proje stüdyosu yürüten Tansu Acimert, Türkiye’de çesitli mimarlik okullarinda mimari proje stüdyolari yönetmis, jüri üyeligi yapmis; çesitli seminerlerde moderatör ve konusmaci olarak yer almistir.